11. 7. 2020

Cyklovýlet

Protože léto bude pravděpodobně opět horké, projedeme se na kolech letos ve stínu Klánovických lesů, které nás zavedou až k Českému Brodu. Opět budeme následovat vodu v krajině, která přirozeně vytvořila podmínky pro budování cest a stezek, po kterých my můžeme dnes jezdit. Navštívíme jedinečné místo, které nabízí hned tři unikátní ruiny a samozřejmě se zastavíme i u několika sakrálních památek. Protože tentokrát budeme využívat i polní cesty, širší pneumatiky nebudou na škodu. Pro občerstvení pak můžeme využít pivovarský dvůr v Kounicích, proto bych doporučil si vzít i batoh pro případnou úschovu nakoupeného piva. Samozřejmostí je mše svatá, kterou budeme tentokrát slavit v kostele ve Vykáni. Přijďte i s kolem a dobrou náladou na 8:00 na stanici metra Černý Most, sraz je přímo u výstupu ve směru z centra města.