13. 6. 2024

Návštěva Muzea literatury

Ve čtvrtek v 17 hodin máme společnou prohlídku Muzea literatury v nově zrekonstruované Petschkově vile (Pelléova 44/22); na akci je nutné se přihlásit (farnost.bubenec@gmail.com), sraz je pak nejpozději v 16:45 na místě.
Nedaleko bubenečského kostela stojí jedna z Petschkových vil, tedy výstavných domů, které vlastnila pražská židovská rodina bankéřů, kteří stihli utéct před holokaustem těsně před vypuknutím války. Až do roku 2022 tato budova chátrala, ve zmíněném roce jej opravilo Muzeum literatury, a my se můžeme do něj společně podívat. I tato prohlídka má omezenou kapacitu, a je potřebné se předem přihlásit, anebo se poptat, zda jsou ještě volná či uvolněná místa (farnost.bubenec@gmail.com).