5. 5. 2024

Svatogothardská pouť se blíží...5. 5. Jediná mše v 10:30

Poutní slavnost ke svatému Gothardu, je hlavní svátek naší farnosti – prosím počítejme s tím, abychom ji oslavili společně. Koná se přesně v den svátku, a to v neděli 5. května.
Stejně jako jsou osobní a rodinné slavnosti, kdy se nejbližší sejdou nejen proto, aby se dobře najedli někde i napili, zazpívali si a zatančili), ale aby si spolu popovídali, poptali se jeden druhého na novinky i na to, zda někdo něco nepotřebuje, má i farní obec (nechceme-li donekonečna opakovat slovo společenství) své slavnostní dny, kdy má každý její člen dát přednost tomu, aby byl s druhými farníky a lépe poznal nejen kostel, ale především naši komunitu. Jde především o dva dny v roce: tím prvním je svátek hlavního patrona a tím druhým je výročí posvícení, tedy jakési narozeniny celé farnosti. Svátek svatého Gotharda je v kalendáři 5. května, a letos je to navíc neděle: jako host přijede mezi nás z Vídně P. Bogdan Polc, jenž zde kdysi několik let působil, k poslechu i k tanci bude hrát tradičně kapela Pavla Bartoše a nebudou chybět nápoje ani dobré jídlo. Jediná mše svatá v tento den bude v 10:30 a hned po ní se přesouváme ke společnému „rodinnému stolu“ na kostelní zahradě.