7. 10. 2023

Podzimní farní brigáda

Sejdeme se v 8:00 hod k úklidu kostela a zahrady.
Zatímco jednou měsíčně probíhá úklid kostela, dvakrát ročně se scházíme, abychom zvelebovali i jeho okolí: na jaře a na podzim je potřeba udělat pořádek na zahradách a připravit je buď na zimu, anebo na novou sezonu. Na podzim je práce spíše uklízecí, takže i o něco fyzicky náročnější. Nicméně jak dospělí, tak i děti se při této práci mohou vzájemně seznámit, a navíc spolu udělat něco užitečného pro celou naši komunitu. Zatímco Milena Andrade má pod palcem celkovou koncepci obou zahrad, dohlíží na ně odborným okem zahradního architekta a spolupracovníka památkových orgánů (a nutno říct, že také několikrát ročně přiběhne vytrhat plevel a odstranit jakékoli přírodní škody zejména na okrasných částech zahrad) a Šárka Kopová s manželem Františkem pravidelně pečují o sekání trávníku a ořezávání živého plotu, na otci Milošovi zůstává každodenní péče a hlídání zahrad nejen před lidskými, ale i před zvířecími škůdci. Nyní na podzim společnými silami upravíme stráň na farní zahradě, odstraníme hromady větvoví, které zůstalo z letošních kácení stromů, upravíme kompost, probereme záhony a některé rostliny připravíme ostříháním či zkrácením na zimu. A samozřejmě vedle toho uklidíme jak kostel, tak komunitní centrum a toalety. Jak vidíte, není toho málo. Proto prosíme, udělejte si v tuto sobotu čas na svou farnost a přijďte pomoct.