16. 7. 2023

Pouť motorkářů. Vyprovázení po mši v neděli 16. 7.

V neděli v 10:00 po mši svaté čtyři motorkáři vyrážejí na pravidelnou letní pouť, kde se každý den modlí mj. i za bubenečskou farnost, letos zavítají i do rodiště svatého Gotharda. Můžete je spolu s ostatními vyprovodit a popřát šťastnou cestu!

Již šest let se od kostela svatého Gotharda jednu letní neděli vydává parta motorkářů nejen na výlet, ale doslova na pouť: pečlivě připravený itinerář jejich jízdy sleduje vždy stopy konkrétních duchovních učitelů a konkrétních řeholních spiritualit. Každé zastavení během čtyř dnů s sebou nese modlitbu i mši svatou a večer obvykle dlouhé kamarádské povídání a sdílení svých životů včetně toho duchovního. Letos se sice skupina nakonec zredukovala na čtyři muže, zato tito muži své mašiny nasměřují k místům zvlášť vzácným pro bubenečskou farnost: základní tábor budou mít v klášteře Niederaltaich, kde byl opatem náš patron svatý Gothard, a jedním z míst, která během cesty navštíví, bude i jeho rodná osada Reichersdorf. Pokud chcete, přijďte je vyprovodit v neděli po mši a přivítat z cesty ve čtvrtek 20. 7., výjimečně bude v tento den mše v 17:30.