7. 11. 2022

Trénink paměti - pondělí v 17 hod

Další setkání s lektorkou Danou Formánkovou.
Není ostudou přiznat si, že s přibývajícím věkem i starostmi postupně vypadávají z paměti jména, data, čísla, ale i některé události, o nichž naše okolí tvrdí, že se staly, ale nám už přestávají cokoli říkat: jako by byly vygumované.
Kapacita člověka není neomezená, a stejně jako se může unavit tělo, dochází i k únavě ducha či mysli. A protože mentální schopnosti člověka jsou determinovány jak fyzickým zdravím především mozku, tak duševním zdravím a pohodou, v určité chvíli opotřebování se tato oblast začne měnit a ztrácet na „pružnosti“.
Můžeme se tvářit, že se nás to netýká, můžeme sami sobě nalhávat, že to ještě není tak zlé, můžeme také rezignovaně kapitulovat, že s tím nelze nic dělat. Anebo se můžeme pokusit tento nevratný proces aspoň přibrzdit a uchovat si to, co uchovat lze. I z důvodu, aby naše omezení nebylo na obtíž těm, kteří se o nás jednou (anebo už nyní) mají postarat. Dnešní doba překypuje mnoha teoriemi a díky vědě a výzkumu se týkají i psychiky a mentálního zdraví. Vyškolení lektoři tak přicházejí do komunit, v nichž pomocí osvědčených cviků trénují paměť, osvěžují vzpomínky a frekventanty těchto kurzů vrací do optimismu a radostného prožívání přítomnosti.

Copyright © 2018 - 2024 Farnost sv. Gotharda
Všechna práva vyhrazena.