8. 4. 2022

Návštěvy nemocných a nechodících seniorů - připojíte se?

Návštěvy nemocných a nechodících seniorů / 8. 4. 2022
Jsou součástí naší komunity: ještě před pár lety chodili mezi nás do kostela a velmi často se jak finančně, tak duchovně podíleli na přetrvání svatogothardské farnosti během komunistické éry anebo krátce po jejím pádu. Nyní jsou doma, někdy ležící, jindy odkázáni na asistenci své nejbližší rodiny či profesionální pečovatelky. Dvakrát ročně se za nimi vydává otec Miloš, aby je navštívil v jejich domácnostech, chvíli si s nimi popovídal a přinesl jim jak Ježíše ve svátostech smíření a eucharistie, tak v podobě malého dárku, symbolizujícího pozornost nás všech. Díky Majdě Vodové, která se aspoň některé z nich pak snaží navštívit v průběhu roku, mohou mít tito naši pomalu či rychle odcházející bratři a sestry vědomí farní komunity, která na ně nezapomněla a které není lhostejný jejich osud. Co kdyby po otci Milošovi a Majdě si postupně našli k nim cestu i další mladší farníci či celé křesťanské rodiny?