WEB a FB

Mohu být jakkoli přesvědčen o tom, že nejlepší komunikace je ta osobní a nejdůležitější vztahy ty reálné, nic nezměním na tom, že virtuální a elektronický svět se stal součástí našich životů. Do emailové pošty se dívám několikrát častěji než do klasické poštovní schránky a když chci zjistit nějaké informace, na internetu nemusíme řešit, zda není příliš pozdě, jako je tomu při telefonování. O facebooku ani nemluvě: kdo nemá dostatek přátel a jehož události nemají dostatek lajků, v dnešní společnosti zkrátka nehraje první ligu. Jsem moc rád, že se našel někdo, kdo nejen tomuto světu rozumí, ale kdo do tohoto světa dokáže přenést i naši farnost a její aktivity. Mladá maminka čtyř dětí, Barbora BLÁHOVÁ:

Milí farníci,
k péči o farní web jsem přišla kvůli (nebo díky?) vlastnímu brblání. Jako bod k jednání jednoho ze zasedání PRF jsem navrhla lepší aktualizaci a fungování webových stránek farnosti – v době, kdy spousta lidí právě na internetu hledá různé informace, mi přišlo škoda toto médium dostatečně nevyužít k propagaci farnosti a k informování o aktuálním dění v ní. K tomu jsem ještě přidala návrh na založení FB stránek farnosti, kde může být informování zájemců ještě o něco pružnější a třeba i zajímavější pro mladší generace. Výsledkem jednání bylo, jestli se toho nechci ujmout sama ;-). Tento způsob zapojení ve farnosti je pro mě optimální s ohledem na mimopražské bydliště a péči o rodinu, tak jsem kývla. Oboje stránky mohu spravovat a aktualizovat kdykoliv, kdy na to mám čas, prostor a klid, nejsem nijak vázaná na konkrétní místo, dny a časy.
Podobu FB stránek jsme chvíli ladili. Osobně jsem do té doby měla zkušenost pouze se svým soukromým profilem, takže i díky pomoci některých mladších jednotlivců lépe orientovaných v sociálních médiích se podařilo postupně ladit a nastavit vše potřebné. Dále bylo v úvaze časem upravit klasické webové stránky. Kromě vizuální podoby šlo i o zjednodušení a lepší přehlednost pro návštěvníky, jakož i o uživatelské „pohodlí“, resp. zjednodušení administrace stránek. Časem jsem dostala doporučení na schopného a ochotného velmi mladého nadšence, který umí zrealizovat (anebo i korigovat) v podstatě veškeré požadavky a nápady. Nové stránky se podařilo spustit ještě před Vánocemi 2018 (díky, Dominiku!), i když je ještě zapotřebí drobné školení o administraci, doladění některých úprav a „kosmetických“ nedostatků a přetažení veškeré fotogalerie.
Jsem moc ráda za tento posun a budu se snažit, abyste vy i ostatní či noví návštěvníci obojích stránek našli pokaždé vše, co hledáte, a to co nejaktuálněji. V případě jakýchkoliv dotazů, návrhů či námitek mě neváhejte kontaktovat – za každý nápad či komentář budu ráda.