9. 5. 2021

Poutní slavnost v Bubenči

Již loni jsme museli oželet způsob prožívání poutní slavnosti, na jaký jsme byli zvyklí: naším hostem byl slavnostní kazatel, s nímž jsme pak po skončení mše svaté prožili na kostelní zahradě příjemný oběd i povídání obvykle až do pozdního večera. Nedaleká hospoda byla příjemným zázemím, když nám chybělo především pivo, a blízká Stromovka zase příjemným odskočením pro rodiče s malými dětmi, kterým již nestačilo běhat okolo kostela či fary. Zavřené restaurace a stále aktuální zákaz velkých shromažďování nám to neumožní ani letos. Otec Bogdan Pelc, jenž měl dorazit jako host z Vídně už v roce 2020, tak obdržel nové pozvání, takže věříme, že v příštím roce to na potřetí už vyjde a my všichni si nejen připomeneme, komu bubenečští věřící kdysi zasvětili zdejší kostel, ale také si vzájemně připijeme na zdraví a zaposloucháme se do hudby a zpěvu, jako tomu bylo i před rokem 2020. Nyní budou mše svaté v sobotu v 17:30 a v neděli v 9:00 a 10:30. Snad se nám podaří slavnostní atmosféru navodit i v těchto stávajících podmínkách.