3. 2. 2020

Modlitba za Albánii

Druhou zemí, za kterou se bude naše farnost modlit celý měsíc, je Albánie; země, v níž po druhé světové válce nastal jeden z nejtvrdších ateistických režimů na světě, který přijal roku 1967 ústavu, v níž ateismus zakotvil jako jediný správný světonázor a zároveň zakázal praktikování jakéhokoli náboženství. Krátce po pádu komunismu se o Albáncích hodně mluvilo ve spojitosti s organizovaným zločinem, s obchodováním lidskými orgány nebo také s válkou v Kosovu. Jaká je Albánie dnes? V pondělí 3. února bude za Albánii sloužena mše svatá, po ní následuje prezentace a povídání, zakončené dokumentárním videem a státní hymnou. Farní společenství pravděpodobně přijde pozdravit i velvyslanec Albánie v ČR J.E. Ilia Kuka.