10. 1. 2023

Odklízení vánoční výzdoby - úterý 18:30

Bez vánočních stromků, betléma a koled by ani náš kostel nebyl tím útulným a příjemným místem, kam nejen my věřící, ale i další obyvatelé Bubenče rádi během svátečních dnů přicházejí. Zatímco Štědrý den je ještě součástí adventního období a Vánoce začínají teprve večer po setmění a východu první hvězdy, vánoční doba končí nedělí po Třech králích, kdy si připomínáme Ježíšův křest v Jordáně. To je poslední neděle, kdy se v kostele mohou zpívat vánoční písně, a rovněž vánoční stromky po těchto nedělních bohoslužbách pohasnou. Následuje úklid: je potřeba vynést stromky, pečlivě zabalit každou figurku z betléma a celý kostel vysát nejen od jehličí, ale také umýt od prachu či bláta. Aby tam pár lidí nemuselo být dlouho do noci, velmi prosíme, abyste přišli v hojném počtu. I kdybyste odnesli pouze jednu krabici s figurkami, někomu ušetříte pět minut a o tento čas bude moct i on odejít dříve domů. Za pomoc děkujeme, děláme to pro sebe a pro celou naši farní komunitu.