7. 4. 2022

Postní kasička

Postní kasička / 2. 3. 2022 – 15. 4. 2022
Odříkání si některých jinak dovolených aktivit a dobrých věcí můžeme i v průběhu letošní postní doby proměnit v dobrý skutek: to, čeho se odřekneme, nezůstane v podobě finanční úspory v naší kasičce, ale poputuje dál k někomu, kdo tyto peníze potřebuje aktuálně a akutně už nyní. Letošní postní kasička ze svatogothardské farnosti bude věnována sestrám karmelitkám, které v roce 2020 opustily rušné pražské Hradčany, aby svůj kontemplativní zasvěcený způsob života naplňovaly v tichu venkova. Za sídlo nového kláštera si zvolily obec Drasty v okrese Praha-východ a začaly stavět. Peníze od Sv. Gotharda tedy poputují právě k nim a promění se v modlitby řeholnic, které budou Bohu předkládat i za naši farnost.