2. 3. 2022

Postní kasička 2.3. - 15.4.

Odříkání si některých jinak dovolených aktivit a dobrých věcí můžeme i v průběhu letošní postní doby proměnit v dobrý skutek: to, co si odřekneme, nezůstane ve finanční podobě v naší osobní či rodinné kasičce jako úspora „na horší časy“, ale poputuje dál k někomu, kdo tyto peníze aktuálně a akutně potřebuje. Letošní postní kasička ze svatogothardské farnosti bude věnovaná sestrám karmelitkám, které v roce 2020 opustily rušné pražské Hradčany, aby svůj kontemplativní zasvěcený způsob života naplňovaly v tichu venkovské přírody. Za sídlo svého nového kláštera si zvolily Drasty v okrese Praha-východ a pustily se do náročné stavby. Zmíněné peníze od Sv. Gotharda tedy poputují právě k nim a promění se v modlitby řeholnic, které se budou pravidelně modlit i za naši farnost.