Bohoslovec

Milí farníci,

zkoušky se mi podařilo na fakultě absolvovat během prvních týdnů a díky tomu můžu, na svůj styl až neobyčejně spontánně, odcestovat do portugalského Porta, odkud půjdu něco přes 250 km do Santiaga de Compostela. Pouť, kterou nosím v hlavě už nějakou dobu a kterou jako Jakub zkrátka musím absolvovat. Když však čtete tyto řádky, jsem již zpět doma, ať už pouť dopadla jakkoli.

Jsem vděčný, že jsem mezi poslední zkouškou a okamžikem, kdy se letadlo odlepilo od ruzyňské ranveje, mohl být součástí Noci kostelů u sv. Gotharda, kde jsem měl besedu věnující se semináři, životu v něm a povolání samotnému.

V létě nás všechny pochopitelně čekají praxe, já konkrétně začínám na tzv. Runwaycampu – týdenním pobytu pro mladé věřící, na kterém skrze přednášky, skupinové debaty a modlitbu mohou získat nové podněty pro svůj duchovní život – pro svůj vztah s Živým Bohem. Jakmile skončí Runwaycamp, přesunu se na celostátní setkání mládeže v Hradci Králové. Také mě čeká letní brigáda v semináři, která už bude předzvěstí nového roku formace.

Naopak vrcholným završením současné situace byla tzv. zahradní slavnost, které předcházela mše svatá a společné focení ročníkové fotografie a fotografie se zaměstnanci semináře. Pak už jsme se mohli přesunout do zahrady, která se skrývá uvnitř našeho bloku budovy. Nutnou součástí každoročního posezení je gril a zábavný program, kterým se komunita loučí s bratry bohoslovci, kteří již dokončují svou formaci nebo odjíždí na zbytek své přípravy ke kněžství do římského Nepomucena.

Momentálně nemám konkrétní plán na zbylé části léta, těším se na přátele, se kterými na sebe budeme mít více času. Těším se na pár dní úplného klidu a odpočinku. Stejně tak se ale těším na různé projekty, na kterých se budu moci podílet, stejně jako na setkání s vámi ve farnosti.

Jakub