Bohoslovec

Milí farníci,

po úspěšném složení všech zkoušek a odevzdání zbývajících prací mi zbyl jeden a půl týdne volna. V takovém případě totiž máme až do nástupu před začátkem dalšího semestru možnost zůstat podle potřeby v semináři nebo odjet, kam si zamaneme.

Onu zbývající polovinu týdne jsem ještě zůstal v semináři a věnoval se dalším povinnostem. Poté jsem na víkend odcestoval do Brna za svým přítelem – knězem. A následně jsem se po drobné zastávce doma, v tomto období již tradičně, odebral spolu s jedním kolegou seminaristou na druhý konec republiky – do trapistického kláštera Nový Dvůr, kde jsme strávili, i spolu se dvěma cestovními, celkem šest dní. Mám to štěstí, že během svých pobytů v tomto západočeském klášteře většinou zažiji nějakou nevšední slavnost nebo jiný významný den. Loni to byly Hromnice a letos to byla Popeleční středa.

V době, kdy můžete toto číslo Gotharda číst, už ale první postní týdny máme za sebou. Přál bych každému zvás, ale i sobě, abychom letos byli dost kreativní a odvážní a nechali se postem připravit na velikonoční setkání s Kristem. Na setkání s Bohem, o kterém (pokud vůbec něco) můžeme říci, že je vždy jiný a větší než všechny naše koncepty. To ale neznamená, že bychom se ho neměli snažit poznat takového, jaký je, a být jako je on. Být svatí, jako on je Svatý. Jiní jako …

Jakub

Na závěr opět připomenu, že budu rád za vaše podněty k tomuto postupnému představování formace a života seminaristů. Máte-li jakékoli otázky nebo by vás něco z našeho života zajímalo, neváhejte mi, prosím, napsat na adresu kuba.sobotka@seznam.cz.